Haber Detayı
09 Ekim 2017 - Pazartesi 17:10 Bu haber 2887 kez okundu
 
Adnan Polat’ın Erzurum'da sektörü uyardı
İnşaat ve gayrimenkul sektöründe önemli zirvelerden GYODER Gelişen Kentler Zirvesi 2017'de konuşmacı olarak katılan Adnan Polat sektörün geleceği ve konut satışlarına ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Polat çarpıcı açıklamalarıyla gündeme damga vurdu.
- Haberi
Adnan Polat’ın Erzurum'da sektörü uyardı

Adnan Polat’ın Erzurum'da sektörü uyardı

ERZURUM (erzurummedya)-İnşaat ve gayrimenkul sektöründe önemli zirvelerden GYODER Gelişen Kentler Zirvesi 2017'de konuşmacı olarak katılan Adnan Polat sektörün geleceği ve konut satışlarına ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Polat çarpıcı açıklamalarıyla gündeme damga vurdu.

GYODER tarafından bugün Erzurum'da gerçekleştirilen Gelişen Kentler Zirvesi'nde önemli konulara değinildi. Önemli isimlerin konuşmalarıyla Erzurum ve inşaat sektörü konuşuldu. Zirve'de konuşmacılar arasında olan Polat, gelecek 6 aya dikkat edilmesi gerektiğini, 2018 ortalarında sıkıntı yaşanabileceğini vurguladı.

Erzurum'da bu yıl 8'incisi düzenlenen GYODER Gelişen Kentler Zirvesi'nde konuşmacı olarak katılan Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, inşaat sektörünün geleceğine yönelik değerlendirmeleri zirveye damga vurdu.

Polat'tan 6 ay vurgusu

Zirve'de konuşan Erzurum kökenli ünlü iş adamı Adnan Polat, gayrimenkul ve inşaat sektörüne yönelik çarpıcı tespitlerde bulundu. İnşaat sektöründe gelecek 6 ayın oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Konut satışlarına da değinen Polat değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi;

"Gayrimenkul yatırımı yapmak için en uygun zaman. Konut alımı için uygun bir zaman. 2016 yılının başından beri o kadar çok şey oldu ki güven problemine neden oldu. Konut satışlarında özellikle büyükşehirlerde konut satışlarında bir daralma olduğunu ve nakit akışı sorunu yaşandığını gözlemliyoruz. Faizlerin yüksek seviyelerde olması buna önemli bir etken. Yüksek faizlerle konuta ulaşım azaldığı için kampanyalı satışlarda ivme kazanılmaya çalışılması bir önlem ama bunun daha da satışların artırılması için acil tedbirlerin hükümetin, Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımız devreye girerek bazı önemli önlemleri alması gerekiyor. Uyarıda bulunmak istedim 2018'in ortalarında sıkıntıları göreceğiz diye düşünüyorum. Aksi durumda önümüzdeki süreçte sektör genelinde olası bir kaos ortamının oluşabileceğini kendi adıma öngörüyorum" diyerek şimdiye kadar dillendirilemeyen önemli açıklamalarda bulundu.

Polat açıklamasında son olarak, Burada pek çok iyi dediğimiz bazı inşaat firmaların dahil devam eden projelerinin tamamlanamayabileceğinin altını çizdi. Aziziye Belediyesi çalışmalarına hız verdi

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Adnan, Polat’ın, Erzurum'da, sektörü, uyardı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı