Haber Detayı
09 Haziran 2020 - Salı 23:42 Bu haber 7707 kez okundu
 
Atatürk Üniversitesi 295 sürekli işçi alacak
Atatürk Üniversitesi 295 sürekli işçi alacak Atatürk Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 295 personelin Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı ile Temizlik Görevlisi olarak sürekli işçi kadrosunda üniversite bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.
EKONOMİ Haberi
Atatürk Üniversitesi 295 sürekli işçi alacak

Atatürk Üniversitesi 295 sürekli işçi alacak Atatürk Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 295 personelin Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı ile Temizlik Görevlisi olarak sürekli işçi kadrosunda üniversite bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Atatürk Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre, alınacak 295 personelin 135 Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı ve 160 Temizlik Görevlisi olarak sürekli işçi kadrosunda kurum bünyesinde görevlendirileceği belirtildi.

Temizlik Görevlisi için aranan nitelikler (160 personel) Türk vatandaşı olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, 24 saat esasına göre vardiyalı, dönüşümlü ve dış ortamlarda çalışmasına herhangi bir engel bulunmamak, en az ilköğretim en fazla lise ve dengi okul mezunu olmak, 18 – 40 yaş arasında olmak (12 Haziran 2002 – 8 Haziran 1980) ve Erzurum merkez ve belirtilen ilçelerinde ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır.

Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı için aranan nitelikler (135 personel) Türk vatandaşı olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, 24 saat esasına göre vardiyalı, dönüşümlü ve dış ortamlarda çalışmasına herhangi bir engel bulunmamak, Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak, 18 – 40 yaş arasında olmak (12 Haziran 2002 – 8 Haziran 1980) ve Erzurum merkez ve belirtilen ilçelerinde ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır.

Adaylar için kura çekimi 17 Haziran 2020 tarihinde 09:00 – 10:00 saatleri arasında Atatürk Üniversitesi Rektörlük Binası Mavi Salonda yapılacak. Adaylar için son müracaat tarihi 12 Haziran 2020’dir.

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ İŞÇİ ALIM DUYURUSU

Üniversiteden yapılan duyuruda, “Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek 135 Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı / 160 Temizlik Görevlisi olmak üzere toplamda 295 sürekli işçi istihdamı gerçekleştirilecektir. Başvurular 08/12 Haziran 2020 tarihleri arasında İŞKUR Erzurum İl Müdürlüğüne yapılacaktır. Gerekli bilgi ve başvuru için adı geçen kuruma müracaat edilmesi gerekmektedir. (NOT: 26 Mart 2020 tarih ve 31080 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan "Geçici madde 6. yapılacak olan 2020 yılı içerisinde Devlet Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezlerinde istihdam edilmek üzere alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurasıyla belirlenecektir.) (İlana ilişkin detaylar aşağıdaki linkte yer almaktadır.) https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İŞTE İLANIN TAM METNİ ERZURUM ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ

Son Başvuru Tarihi : 12 Haziran 2020 Yayınlanma Tarihi : 08 Haziran 2020 Genel Şartlar ve Notlar TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dahil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dahil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

B) HASTA VE YAŞLI BAKIM ELEMANI İÇİN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR

1-2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2- 18-40 yaş arasında olmak.

3- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

4- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

5- Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak.

6-24 saat esasına göre vardiyalı, dönüşümlü ve dış ortamlarda çalışmasına herhangi bir engel bulunmamak.

7- Adayların, başvurunun son günü itibarıyla ilanda yer alan öğrenim durumuna haiz olmak. Üniversite mezunu (Ön lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora) olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

8- Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

ESKİ HÜKÜMLÜ VE ENGELLİ OLANLARIN İŞE BAŞLAMASI YAPILMAYACAKTIR (Adli Sicil Belgesi ve Sağlık Raporu istenilecektir) NOTER TARİHİ SAATİ VE YERİ 17.06.2020 tarihinde Saat: 09:00 da Atatürk Üniversitesi Rektörlük Binası Mavi Salonda kura çekilişi yapılacaktır. COVID-19 pandemisi nedeniyle halk sağlığını korumak amacıyla başvuru yapanların katılımına kapalı olarak yapılacak olup, Üniversitemizin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır.

BELGE TESLİM İŞLEMLERİ

Noter sonucu, belge teslim yeri, başlama tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Kurumumuz atauni.edu.tr internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır.

 

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Atatürk, Üniversitesi, 295, sürekli, işçi, alacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı