Haber Detayı
25 Eylül 2017 - Pazartesi 18:03 Bu haber 3492 kez okundu
 
Atatürk Üniversitesi Vakıf Okulları ilk dersi Kars Kapı Şehitliği’nde yaptı
19 Eylül 1921 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal'e "Mareşal ve Gazi" unvanının verildiği günün yıl dönümü ve Gaziler Günü dolayısıyla, Atatürk Üniversitesi Vakıf Okulları, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk dersini Kars Kapı Şehitliği’nde yaptı.
EĞİTİM Haberi
Atatürk Üniversitesi Vakıf Okulları ilk dersi Kars Kapı Şehitliği’nde yaptı

Atatürk Üniversitesi Vakıf Okulları ilk dersi Kars Kapı Şehitliği’nde yaptı

ERZURUM (erzurummedya) - 19 Eylül 1921 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal'e "Mareşal ve Gazi" unvanının verildiği günün yıl dönümü ve Gaziler Günü dolayısıyla, Atatürk Üniversitesi Vakıf Okulları, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk dersini Kars Kapı Şehitliği’nde yaptı.
Vakıf Okulları ilk ve orta öğretim öğrencilerinden oluşan yaklaşık 400 öğrenci, Kars Kapı Şehitliği’nde ilk derslerini yaparken, öğrencilere öğretmenleri ve kurum müdürleri eşlik etti.
Öğrencilere ilk derslerini veren Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın Özel Kalem Müdürü Cahit Sunay, ülkemizin varlığı ve bütünlüğü için canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizin bizler için öneminden bahsetti.
Anlattığı küçük hikâyelerle öğrencilerin ilk derslerini dikkatle dinlemelerini sağlayan Sunay, öğrencilere özellikle küçük yaştan itibaren vatan ve millet bilincinin aşılanması gerektiğini belirterek, batının sahte kahramanları yerine Türk tarihinin gerçek kahramanlarının öğretilmesi gerektiğini vurguladı.
İlk dersin ardından öğrenciler, şehit mezarlarına tek tek karanfil bırakarak dualar okudular.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Atatürk, Üniversitesi, Vakıf, Okulları, ilk, dersi, Kars, Kapı, Şehitliği’nde, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı