Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 13:45 Bu haber 1997 kez okundu
 
Başkan Orhan 150 personeliyle ormanlık alanda temizlik yaptı
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, belediye çalışanlarıyla ormanlık alanda temizlik ve budama çalışması yaptı.
İLÇELER Haberi
Başkan Orhan 150 personeliyle ormanlık alanda temizlik yaptı

Başkan Orhan ve belediye çalışanları ormanlık alanda temizlik yaptı

 

ERZURUM (EMHA) - Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, belediye çalışanlarıyla ormanlık alanda temizlik ve budama çalışması yaptı.
Aziziye Belediyesi çalışanları örnek bir çalışmaya imza attılar. Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 150 çalışanıyla birlikte Atatürk Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan 160 dönümlük ormanlık alanda kuruyan dalları kesip çevre temizliği yaptı. Ellerindeki testere ve baltalarla kuruyan dalları kesen Orhan ve belediye personeli, daha sonra alanda biriken çöpleri topladı.
Başkan Orhan, kuruyan dalları kestiklerini ve yürüme yollarında oluşan takıları temizlediklerini belirtti. Başkan Orhan, kesilen ağaç parçalarını ilçelerindeki ihtiyaç sahibi ailelere yakacak olarak dağıtacaklarını açıkladı. Orhan, "Aramızda gönüllüler de var. Kalabalık bir ekiple buradayız. İlk olarak ağaçların uzayan ve kuruyan dallarını testerelerle kestik. Sonra bunlarla birlikte ormandaki atıkları topladık. Bu ormanlık bölge üniversite ile Aziziye ilçesinin Dadaşkent semti arasında kalan Erzurum'un da en önemli oksijen deposu. Ağaçları budayarak yürüyüş yolları açtık. Çalışmalarımızı önümüzdeki süreçte de devam ettirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Başkan, Orhan, 150, personeliyle, ormanlık, alanda, temizlik, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı