Haber Detayı
09 Ocak 2021 - Cumartesi 16:29 Bu haber 4289 kez okundu
 
“Bir Dil, Bir Bilim, Bir İşlem” UDS tarafından onaylandı
“Bir Dil, Bir Bilim, Bir İşlem” eTwinning Projesi Ulusal Destek Servisi(UDS) tarafından onaylandı.
TEKNOLOJİ Haberi
“Bir Dil,  Bir Bilim, Bir İşlem” UDS tarafından onaylandı

Atatürk Üniversitesi Süheyla Sıtkı Alp Özel Ortaokulundan Türkçe Öğretmeni İrfan Polat ve Fen Bilimleri Öğretmeni Zeynep Nalbantoğlu’nun yer aldığı “Bir Dil,  Bir Bilim, Bir İşlem” eTwinning   Projesi Ulusal Destek Servisi(UDS) tarafından onaylandı.

Yapılan açıklamada; Proje kapsamında Erzurum, İstanbul, Hakkâri, Bursa, Kastamonu gibi Türkiye’nin farklı şehirlerinden bir araya gelen branş öğretmenlerinin danışmanlığında yürütülen projede 78 öğrencinin görev alacak. Türkiye’den 10 ortak öğretmenin de yer aldığı projede öğrencilerin; uzamsal ve matematiksel düşünebilme, problem çözebilme becerileri kazanabilmeleri ve bu sayede öğrencilere 21. yüzyıl beceri ve yetkinliklerini kazandırma hedefleniyor.

Proje sonunda çevresine duyarlı ve üretebilen bireyler yetiştirmek, Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında ortak projeler geliştirmek, anadil, bilim  ve matematik alanlarında bireylerin ufkunu genişletmek, gelişen teknoloji dünyasında öğrencilerin WEB2 araçlarını doğru bir şekilde kullanabilmelerini sağlamak, iş birlikçi  ve oyun temelli öğrenme ortamı oluşturmak, öğrenciye süreç içerisinde çeşitli etkinliklerle  üst düzey düşünme becerisi kazandırmak  gibi kazanımlar elde edilmesi planlanıyor.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: “Bir, Dil,, , Bir, Bilim,, Bir, İşlem”, UDS, tarafından, onaylandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı