Haber Detayı
13 Ekim 2017 - Cuma 13:37 Bu haber 6902 kez okundu
 
“Biz Anadoluyuz Projesi” nde öğrenciler Bursa’ya uğurlandı
İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında; 112 öğrenci Erzurum hava limanından Bursa’ya uğurlandı.
TURİZM Haberi
“Biz Anadoluyuz Projesi” nde öğrenciler Bursa’ya uğurlandı

“Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında öğrenciler Bursa’ya uğurlandı

ERZURUM (emha) - İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında; 112 öğrenci Erzurum hava limanından Bursa’ya uğurlandı. Erzurum Vali Vekili Ayhan Terzi tarafından sabah uçağı ile yolcu edilen 15 yaş altı 112 öğrenci ve 8 eğitimci, hafta sonu Bursa’nın tarihi ve turistik mekânlarını görme fırsatı bulacak.
"Biz Anadoluyuz Projesi" ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki, 21 ilde 15 yaş ve altı 50 bin katılımcı, Türkiye'nin farklı şehirlerini ziyaret edecek. Projeyle, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, birlik, beraberlik, kardeşlik ruhu geliştirilerek, huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması hedefleniyor. Bu kapsamda; Bursa ile eşleşen Erzurum, proje çerçevesinde 2 bin 750 öğrencinin Bursa’ya gönderilmesi planlanıyor.
Hava limanında öğrencilerle bir müddet sohbet eden Vali Vekili Ayhan Terzi, hafta sonu tatillerini çok iyi geçirmeleri tavsiyesinde bulundu. Şehrin tarihi mekânlarını gezip görmelerini isteyen Terzi, “Biz Anadolu’yuz projesiyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ilde 15 yaş ve altı, maddi durumu yetersiz, daha önce il dışına çıkmamış, terör mağduru 50 bin öğrencimizin, ülkemizin 23 farklı şehrini ziyareti hedefleniyor. Bu projesinin ana hedeflerinden biri de çocuklarımıza; ülkemizin farklı tarihi, turistik ve doğa güzelliklerini sunmak, öğrenciler arasında bir gönül köprüsü oluşturmaktır” dedi.
Bilet işlemlerinin tamamlanmasının arından Erzurum Vali Vekili Ayhan Terzi, il dışına çıkan öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirip, uçağa kadar uğurladı.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: “Biz, Anadoluyuz, Projesi”, nde, öğrenciler, Bursa’ya, uğurlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı