Haber Detayı
20 Haziran 2020 - Cumartesi 14:55 Bu haber 4300 kez okundu
 
Erzurum Aziziye’de 1013 konutluk bir şehir kuruluyor
Doğu Anadolu’nun başkenti Erzurum’da içlerinde asırlık binaların yer aldığı Aziziye ilçesinde kentsel dönüşüm Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un vermiş olduğu tam destek ile mutlu sona yaklaşılıyor.
İLÇELER Haberi
Erzurum Aziziye’de 1013 konutluk bir şehir kuruluyor

Erzurum’da kentsel dönüşüm Aziziye’den başladı
- Depreme dayanıklı Modern bir şehir Erzurum Aziziye’de kuruluyor

 

ERZURUM (EMHA) - Doğu Anadolu’nun başkenti Erzurum’da içlerinde asırlık binaların yer aldığı Aziziye ilçesinde kentsel dönüşüm Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un vermiş olduğu tam destek ile mutlu sona yaklaşılıyor.
Eski bir yerleşim yeri olan Gezköy ve Ilıca mahallelerinde TOKİ tarafından hızla başlatılan toplu konutlar ve çevre düzenlemesiyle Erzurum Aziziye cazibe merkezi olacak. Erzurum’un merkez ilçesi Aziziye’ye yeni bir yaşam merkezi kurulmasıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 100 bin konutun ilk etabı Gezköy bölgesinde 1013 konut hak sahiplerine TOKİ ve Aziziye Belediyesi iş birliği ile teslim edilecek.
Bingöl Depremi Erzurum’da Hissedildi
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan kentsel dönüşümün ara vermeden kısa sürede bitirileceği, bu anlamda Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile çalışmalar hakkında istişare ettiklerini belirtti.
Coğrafyanın kuzey Anadolu fay hatlarına yakın bir bölgede olması en son Bingöl depremini de bir hayli htiklerini belirten Başkan Cevdet Orhan, ‘’TOKİ’nin depreme dayanıklı binalar inşa etmesi hak sahiplerinin de rahat nefes almasını sağlayacaktır. İlk etapta bin konut yaklaşık 6 ay içinde kura sistemiyle teslimleri yapılacak. Çevre düzenlemesi ile Gezköy ve Ilıca bölgesi Erzurum’un çehresine modern bir görüntü katacaktır” diye konuştu.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum, Aziziye’de, 1013, konutluk, bir, şehir, kuruluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı