Haber Detayı
29 Nisan 2020 - Çarşamba 21:22 Bu haber 2400 kez okundu
 
Erzurum'da Koronavirüs'te son rakamlar belli oldu
Korona virüs ile mücadele kapsamında Erzurum’da Vali Okay Memiş başkanlığında 5. kez İl Pandemİ Kurul toplantısı gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
Erzurum'da Koronavirüs'te son rakamlar belli oldu

ERZURUM (EMHA)-Korona virüs ile mücadele kapsamında Erzurum’da Vali Okay Memiş başkanlığında 5. kez İl Pandemİ Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan toplantının ardından Vali Memiş gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Vali Memiş Erzurum’da vaka sayısı düşerken bir anda bazı vatandaşların Tekman ilçesinde cenazeye katılmak için şehir dışından gelmeleri sonrası 43 artarak 97 olduğunu ifade ederek, “ Şuanda Erzurum’da toplam vaka sayımız 97 olmuş durumda. Vaka sayımız biraz arttı. Bunun en önemli sebebi ise Tekman ilçemizde bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Daha sonra çevrede ki 3 köyü karantina altına aldık. İstanbul’dan, Muş’tan ve Diyarbakır’dan cenazeye katılmak için hemşerilerimiz geldi. Ardından orada vaka sayımız bir anda 43 kişi oldu. Biz Türkiye’nin üçüncü büyük coğrafyasında yaşıyoruz. Onca tedbir almamıza rağmen oluyor bu durumlar. Kaçak girmeye çalışanlar bile var. 43 vaka artışı oldu bir anda. Diğer ilçelerimiz bu kadar sorunlu değil.” dedi.
Şuana kadar kentte virüsten dolayı 7 vatandaşın hayatını kaybettiğini duyuran Memiş, “Bu vatandaşlarımızın çoğu 70 yaşın üzerinde. Bu hastalarımızda kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği gibi kronik hastalıklarda mevcut. 9 hastamız ise yoğun bakımda bulunuyor bunlardan 4’ü de entübe durumunda. Toplamda 163 hastayı da taburcu etmiş durumdayız” şeklinde konuştu.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum'da, Koronavirüs'te, son, rakamlar, belli, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı