Haber Detayı
08 Ekim 2017 - Pazar 13:07 Bu haber 2910 kez okundu
 
Erzurum’da turnikeler yerleştiriliyor
TFF 1. Lig'de mücadele eden BB Erzurumspor’da aylardır bir muamma haline gelen turnike sorunu nihayet çözülüyor.
SPOR Haberi
Erzurum’da turnikeler yerleştiriliyor

Erzurum’da turnikeler yerleştiriliyor
- 35 turnikenin 21’i monte edildi
- Stat içi ve dışına ise 210 kamera monte ediliyor.

 

ERZURUM (emha) - TFF 1. Lig'de mücadele eden BB Erzurumspor’da aylardır bir muamma haline gelen turnike sorunu nihayet çözülüyor. Lig başından bu yana kendi sahasında maç oynayamayan BB Erzurumspor’da gözler Kazım Karabekir Stadyumu’nda devam eden turnike montaj çalışmalarına çevrildi.
Kazım Karabekir Stadı'na turnike yapımını üstlenen yüklenici firma montaj ve alt yapı çalışmalarını sürdürüyor.
BB Erzurumspor’un maçlarını oynayacağı Kazım Karabekir Stadı'nda 35 turnike bulunacak. 35 turnikenin 21’i monte edildi. Turnikelerde 30 bin metre fiber kablo kullanıldı, Stat içi ve dışına ise 210 kamera monte ediliyor.
Turnike montaj işlemini yapan yüklenici firma yetkilisi Adem Maş, “Erzurum Kazım Karabekir Stadyumunda turnike çalışmaları 10 gün önce başladı. Bu çalışmalarımızda 35 turnike ve çevresinde 210 kamera monte edilecek. Bu çalışmalarımız içinde 35 turnikenin 21 tanesinin montajı yapıldı. Şu anda alt yapı işlemlerini yapıyoruz. Önümüzdeki birkaç maç içinde olabildiğince hızlı bir şekilde turnikelerin monte işlemlerini bitirmeye çalışacağız. Bu çalışmalarımız şu an anda alt yapı aktivasyonları ile son surat devam ediyor. Çalışmalarımız bir aksilik olmazsa bitirip taraftarların yüzünü güldürecek şekilde devam ediyor. Devam eden çalışmalarımız arasında ise kablolama ve dış cephe tava işlemlerimiz yapılıyor. Aynı esnada enerji kabloları ve ket altı çalışmaları da devam ediyor. Stat içinde bulunan izleme odalarında da monteler devam ediyor. Fiber optik kabloların çekimleri yapılıyor. Kameraların sehpa ve monta işlemleri yapılıyor. Yer altı çalışmalarından, gişelerin girişlerinden olsun, kazılar ve kablolar monte ve borulama işlemleri devam ediliyor. Arkadaşlar aktivasyon işlemlerini de yapıyor. Yapılan işlemlerden sonra test aşaması olacak. En kısa zamanda da teslim yapılacak” diye konuştu.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum’da, turnikeler, yerleştiriliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı