Haber Detayı
28 Eylül 2017 - Perşembe 19:02 Bu haber 3336 kez okundu
 
Erzurum'daki Uluslararası Curlıng Turnuvası’nda Türkiye Şampiyon
Türkiye Curling Federasyonu ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Curling Turnuvası’nda bayanlarda Türkiye, erkeklerde de Kazakistan şampiyon oldu.
- Haberi
Erzurum'daki Uluslararası Curlıng Turnuvası’nda Türkiye Şampiyon

Uluslararası Curlıng Turnuvası’nda Türkiye Şampiyon Oldu

ERZURUM (erzurummedya) - Türkiye Curling Federasyonu ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Curling Turnuvası’nda bayanlarda Türkiye, erkeklerde de Kazakistan şampiyon oldu.

Nene Hatun Curling Salonu’nda gerçekleştirilen turnuvaya Katar, Kazakistan ve Türkiye’den toplam 30 sporcu katıldı. Turnuva sonunda Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mevlüt Doğan ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, sporculara madalyalarını verdi. Başkan Vekili Doğan, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “İlimiz artık bir spor şehrine dönüştü. Gün geçmiyor ki ulusal ve uluslararası spor organizasyonları yapılmasın. Başkanımız Mehmet Sekmen, ‘Erzurum, sporun Davos’u olacak’ demişti. Hakikaten bu hedefe doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Katar ve Kazakistan Erzurum’da kamp yapmıştı. Kamp sonrası üç ülke sporun fair play ilkesiyle yarıştı. Bayan milli takımımız şampiyon oldu. Turnuvada elde edilen bu derece sonrası çok mutlu olduk. Turnuvada emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma, yöneticilerimize, antrenörlerimize ve sporcularımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erzurum'daki, Uluslararası, Curlıng, Turnuvası’nda, Türkiye, Şampiyon, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı