Haber Detayı
10 Ekim 2017 - Salı 11:08 Bu haber 2828 kez okundu
 
Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün web sitesi yayına başladı
Turizm Bakanlığı’nın illerin tanıtılması amacıyla belirlenen proje kapsamında Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün yeni WEB Sitesi yeni tasarımı ile yayına başladı.
- Haberi
Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün web sitesi yayına başladı

Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün web sitesi yayına başladı


ERZURUM (emha) - Turizm Bakanlığı’nın illerin tanıtılması amacıyla belirlenen proje kapsamında Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün yeni WEB Sitesi yeni tasarımı ile yayına başladı.
Amaçlarının öncelikle Erzurum İlinin tanıtımına önem vermek olduğunu, kültür turizmi, spor turizmini içeren geniş kapsamlı ‘wwwerzurumkulturtuizm.gov.tr’ WEB sitesinin profesyonel bir şekilde tasarımının yapılarak hizmete girdiğini söyledi.

 Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz, “Öncelikli olarak yeni kurduğumuz Web Sitesini, Kültür ve Turizm Bakanlığı; kültürel değerleri yaşatmak, geliştirmek, yaymak, tanıtmak, değerlendirmek ve benimsetmek, tarihî ve kültürel varlıkların tahribini ve yok edilmesini önlemek, yurdun turizme elverişli bütün imkânlarını ülke ekonomisine olumlu katkı sağlayacak şekilde değerlendirmek gerekiyor.

Turizmin geliştirilmesi, pazarlanması, teşvik ve desteklenmesi için gerekli önlemleri almak, kültür ve turizm konularıyla ilgili kamu kurum ve kuruluşlarını yönlendirmek ve bu kuruluşlarla işbirliğinde bulunmak, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör ile iletişimi geliştirmek ve işbirliği yaparak yaz ve kış turizmin gelişimine katkı sağlamak olacak.


‘Kültür ve Tarih Şehri Evliyalar Beldesi Doğa ve Kış Sporları Merkezi’ sloganı ile açılan sitemize başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Dadaşlarla Bar tutarken fotoğrafını siteye ana kapak fotoğrafı olarak kullandık. Sitemizde ilçelerimizin tarihi ve kültürü tanıtımı ile birlikte Erzurum Kongresi, Ermeni Mezalimi, Dadaşlar Bar Oyuncu, Cirit, Tarihi Eserlerimiz ile ilgili yayınların WEB Sitesinde Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Japonca dilinde hazırlanarak hizmete girdi” dedi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum, İl, Kültür, ve, Turizm, Müdürlüğü’nün, web, sitesi, yayına, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı