Haber Detayı
09 Aralık 2021 - Perşembe 14:09 Bu haber 4398 kez okundu
 
Erzurum ve Aziziye'nin yatırım potansiyelleri her fırsatta anlatılıyor
Eskişehir’de seracılık olmak üzere çeşitli sektörlerde birçok yatırımı bulunan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in davetlisi olarak Erzurum’a gelen Mirmahmutoğulları, Ilıca’da kurulan termal seraları gezdi.
EKONOMİ Haberi
Erzurum ve Aziziye'nin yatırım potansiyelleri her fırsatta anlatılıyor

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’le Mir Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları’na  Ilıca’da yapımı devam eden Termal Seraları gezdirerek bilgi verdi.

 

Eskişehir’de seracılık olmak üzere çeşitli sektörlerde birçok yatırımı bulunan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet  Sekmen’in davetlisi olarak Erzurum’a gelen Mirmahmutoğulları, Ilıca’da kurulan termal seraları gezdi. İnceleme sırasında Başkan Sekmen  konuğuna Erzurum’un yatırım potansiyellerini anlattı.

Başkan Orhan seraları anlattı

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Ilıca’da konuşlandırılan seraların termal sularla ısıtılacağının altını çizerek, çok soğuk kış günlerinde ise, biyokütlesel atıklardan elde edilecek enerjiden faydalanacaklarını söyledi. Başkan Orhan, “Bu yatırımımız üretim odaklı bir proje oluşunun yanında, aynı zamanda çevreci bir yatırım oluşuyla da dikkat çekecek. Süreçte elimizde hazır bulunan termal sularımızla seralarımızı ısıtacak, ilaveten de atıkların bertaraf edilmesini sağlamış olacağız. Hem üreteceğiz, hem kazanacağız, hem de çevreyi koruyacağız” diye konuştu.

Yatırımcılar için özel bir örnek

Aylık 25 ton domates üretiminin planlandığı seraların yatırımcılar için örnek teşkil etmesini hedeflediklerini kaydeden Orhan, “Bu alanda yatırım yapacak olan yatırımcılar için tüm imkânlarımızı sunmaya ve seferber etmeye hazırız” dedi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e de teşekkür eden Aziziye Belediye Başkanı Orhan, “Sayın Mehmet Sekmen Başkanımız, Erzurum’a yatırımcı çekebilmek için her türlü çabayı gösteriyor, elinden geleni yapıyor. Sayın Başkanımızın gayretleriyle Erzurum yeni teşebbüsler ve işletmelerle tanıştı. Kendisine bu anlamda şükran borçluyuz” ifadelerini kullandı.

Kapımız ardına kadar açık

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, Aziziye Belediyesi’nin yapımını gerçekleştirdiği Termal Seraların yenilikçi bir yaklaşım olduğunu ifade ederek, Erzurum’a yakışır bir hizmet şeklinde tanımladığı yatırım için Başkan Orhan’a teşekkür etti. Mir Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mirmahmutoğulları’na, Erzurum’daki yatırım imkânlarını değerlendirmesinden mutluluk duyacaklarını da ileten Başkan Sekmen, “Yerel yöneticiler olarak hepimizin ortak paydası, memleketimizde kalıcı değerler üretmek, şehrimizi aynı zamanda ekonomik olarak da geliştirmek. Bu yüzden kapılarımız yatırımcılarımız için ardına kadar açık olacak” dedi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum, ve, Aziziye'nin, yatırım, potansiyelleri, her, fırsatta, anlatılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı