Haber Detayı
19 Ekim 2017 - Perşembe 19:31 Bu haber 5875 kez okundu
 
İl Sağlık Müdürü Prof.Dr.Serhat Vançelik görevden ayrılıyor
19 Temmuz'da yapılan kabine değişikliğinde Sağlık Bakanı olan Ahmet Demircan'ın bakanlıkta başlattığı yeniden yapılanma ve atamalar devam ediyor.
SAĞLIK Haberi
İl Sağlık Müdürü Prof.Dr.Serhat Vançelik görevden ayrılıyor

ANKARA (emha)-19 Temmuz'da yapılan kabine değişikliğinde Sağlık Bakanı olan Ahmet Demircan'ın bakanlıkta başlattığı yeniden yapılanma ve atamalar devam ediyor.

Uzun yıllardır Erzurum İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Prof.Dr.Serhat Vançelik'in de aralarında olduğu illerde Sağlık İl Müdürleri de değişiyor.

25 Kasım'a kadar görevinin başında kalacak olan Prof.Dr.Serhat Vançelik'in üniversitedeki kadrosuna döneceği gelen bilgiler arasında.

İl Sağlık Müdürlüğü'ne halen Halk Sağlığı Müdürü olarak görev yapan Dr.Mahmut Uçar'ın atanacağı öğrenildi.

 

Dr Mahmut UÇAR kimdir?

Erzurum Soğucak köyünde doğdu. İlkokulu aynı köyde, orta ve lise tahsilini Erzurum İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Atatürk üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra Narman Sağlık Merkezinde 1 yıl tabip olarak görev yaptı. Ardından yaklaşık 10 yıl Erzurum ve Yalova illerindeki sağlık kurumlarında çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. Akabinde Erzurum ilinde 2 yıl Aile Hekimi olarak çalıştı. Daha sonra Sağlık Bakanlığı Kuzey Doğu Anadolu bölge koordinatörlüğü görevini 2 yıl süresince yürüttü. 24 Aralık 2015 tarihinden itibaren Erzurum Halk Sağlığı Müdürü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca İşletme alanında yüksek lisans yapmış olan UÇAR, evli olup İngilizce ve Arapça bilmektedir. Askerlik görevini 2003-2004 yıllarında yedek subay olarak Merzifon 5. Ana Jet Üssünde yapmıştır.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: İl, Sağlık, Müdürü, Prof.Dr.Serhat, Vançelik, görevden, ayrılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı