Haber Detayı
23 Eylül 2017 - Cumartesi 08:14 Bu haber 2901 kez okundu
 
İstanbul Büyükşehir'e Erzurumlu Başkan mı geliyor?
İBB Meclis'inde bulunan Erzurumlu Pendik Belediye Başkanı Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilebilir.
SİYASET Haberi
İstanbul Büyükşehir'e Erzurumlu Başkan mı geliyor?

Kadir Topbaş'ın Yerine Kim Gelecek? İBB'nin Yeni Başkanı Nasıl Belirlenecek!

İBB Meclis'inde bulunan Erzurumlu Pendik Belediye Başkanı Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilebilir.
İBB Başkanı Kadir Topbaş istifa etti. Topbaş'ın yerine kim gelecek sorusu da, kanun gereğince belediye meclisinin en geç on gün içerisinde yapacağı toplantı ve ardından gelecek seçimle belli olacak.
İBB Başkanı Kadir Topbaş, yaptığı basın açıklamasıyla görevinden istifa etti. Zaman zaman duygusal anlar yaşasa, sesi titrese de polemiğe yol açacak sözler söylemekten kaçındı. Ancak "Partimden ayrılmıyorum" vurgusunu sık sık yapan Topbaş'ın yerine kimin geleceği sorusu gündeme oturdu. Şimdi herkesin aklında aynı soru var: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş'ın yerine gelecek isim nasıl belirlenecek?
BELEDİYE MECLİSİ SEÇECEK
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasının ardından Belediye Meclisi yeni bir başkan seçecek.
HER PARTİ KENDİ ADAYINI BELİRLEYECEK
İstanbul Valisi'nin çağrısıyla toplanacak olan meclis üyeleri arasından, her parti kendi başkan adayını belirleyecek.
ÜÇTE İKİ ÇOĞUNLUK ARANACAK
Oylamaların 1. ve 2. turlarında üçte iki çoğunluk aranacak. Bu turlarda sonuç çıkmazsa, 3. turda salt çoğunlukla yeni başkan belirlenmiş olacak.
Çoğunluk AK Partili üyelerde olduğu için yeni belediye başkanının da AK Partili olması bekleniyor.
 

 

Dr. Kenan Şahin Kimdir?

1967 yılında Erzurum’da doğdu. 1984 yılında Erzurum Lisesi ve 1990 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde İşletme Yüksek Lisansını tamamladı.

SSK Amasya Suluova Dispanserinde Pratisyen Doktor olarak çalışma hayatına başladı. 1992 yılında başladığı Uzmanlık Eğitimini 1996 yılında Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniğinde yaptı.

Çeşitli vakıf ve derneklerde toplum yararına faaliyetlerde bulundu. 1998 yılında Fazilet Partisi Pendik Kurucu İlçe Başkanı oldu. 2001 – 2004 yılları arasında Pendik Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

  

2004 – 2005 yılları arasında SSK Kartal Hastanesinde İntaniye Uzmanı olarak çalıştı. 2005 - 2008 yılları arasında SSK İstanbul Sağlık İşleri Bölge Müdürü olarak görev yapan Dr. Kenan Şahin, SSK ve Genel Sağlık Sigortası yapılanması sürecinde mevzuat ve proje çalışmaları yaptı.

2009 ve 2014 yıllarında yapılan yerel seçimlerde Pendik Belediye Başkanlığına seçilmiştir. Başkanlık görevine devam eden Dr. Kenan Şahin, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul, Büyükşehir'e, Erzurumlu, Başkan, mı, geliyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı