Haber Detayı
30 Aralık 2020 - Çarşamba 15:58 Bu haber 6183 kez okundu
 
Kitap kampanyası ile 28 bin kitap topladı 134 okula ulaştırdı
Erzurum'un Hınıs ilçesi Şehit Ahmet Akdağ Ortaokulunda Türkçe öğretmeni olarak görev yapan Türkiye Yazarlar Birliği Hınıs-Pasinler temsilcisi Sedat Emrem'in çocuklar için başlattığı kampanya İsviçre'ye kadr ulaştı..
EĞİTİM Haberi
Kitap kampanyası ile 28 bin kitap topladı 134 okula ulaştırdı

ERZURUM (EMHA)- Erzurum'un Hınıs ilçesi Şehit Ahmet Akdağ Ortaokulunda Türkçe öğretmeni olarak görev yapan Türkiye Yazarlar Birliği Hınıs-Pasinler temsilcisi Sedat Emrem'in çocuklar için başlattığı kampanya İsviçre'ye kadr ulaştı..

2018 yılında öğretmen olarak atanan, okulundaki kütüphanede kitapların yetersiz olduğunu tespit edince yayınevlerine, sosyal medya aracılığı ile okuluna okuma kitabı talep etmeye başlayan Sedat Emrem; zamanla kitaplar gelmeye başlayıp, okulundaki kitap ihtiyacına yeteri kadar karşılayınca hedefini büyüttü.

Yakın ilçedeki diğer okullara yüzünü çeviren Emrem 134 okula 28 binin üzerinde kitap topladı.

İlçedeki hemen her okula okuma kitabı konusunda yardımcı olabildiklerini belirten Sedat Emrem şunları söyledi.

"Erzurum'un diğer ilçelerine de kitap ulaştırmaya devam ediyoruz. Sadece Erzurum ve ilçelerine değil 43 farklı ilimizin 134 okulun okuma kitabı ihtiyacına yardımcı oldukl. Sadece kendi okulum için yola çıkmıştık ama günümüz dünyasında sosyal medyayı doğru  kullanmak size çok daha güzel imkânlar verebiliyor. Bugün 134 okulumuza 28.000'in üzerinde kitap ulaştırmayı başardık. Köy okulları sayfasına bıraktığımız bir mail ile kırtasiyeden, kaynak kitaplara, ana sınıfı öğrencilerimiz için oyuncaklara kütüphane masa sandalyesinden, zemin ve dolaplara kadar bir çok konuda yardım geldi.

Köylerde okuyan 350  öğrencimiz için kırtasiye yardımı ulaştırdık bu sayede. 100'ün üzerinde öğrencimize 30'a yakın farklı yayınevinden 800'üzerinde soru bankası, denemeler,kaynak kitapları teslim ettik. Geldikçe de dağıtmaya devam ediyoruz.

Geleceğimizin teminat mektubu çocuklarımızı okutmak için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz. Yurdum insanı her zaman olduğu gibi eğitim konusunda da desteklerini esirgemiyorlar. Köy okulları sayfasından gelen yardımlar sayesinde çoğu. Yurt dışından bile bu maili görüp bize ulaşan insanlar var. Kütüphanemdeki masa ve sandalyeleri İsviçre'den bir vatandaşımız karşıladı.

Allah hepsinden razı olsun. 134 kütüphaneye ulaştık hepsine sadece kitap ulaştırmadık kimi yere de irili ufaklı kütüphaneler kurduk. Şu anda iki okulumuzun sponsorlarını bulduk yılbaşından sonra iki okulumuza kütüphane kazandırmış olacağız ve bu çalışmalara gücümüz yettiğince devam edeceğiz . Kütüphanesiz okul kalmasın, okumayan çocuk kalmasın istiyoruz.   Keşke imkânımız olsa köylerdeki bütün çocuklarımıza mini de olsa kitaplıklar kurabilsek. Onlara kitap götürüp hayallerini, dünyalarını değiştirebilsek. Bu da benim hayalim, birgün o da olur belki kim bilir? Hayatta en çok neyi değiştirmek istiyorsunuz diye sorarsanız. Çocuklara hayal kurdurmayı o hayaller için yaşatabilmek" derim diyen Sedat Emrem aynı zamanda Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi'nin Hınıs-Pasinler temslcilğini de yürütüyor.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Kitap, kampanyası, ile, 28, bin, kitap, topladı, 134, okula, ulaştırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı