Haber Detayı
09 Ekim 2017 - Pazartesi 15:30 Bu haber 3070 kez okundu
 
Palandöken Belediyesi 75’inci parkını yaptı
İlçeye 75’inci parkını inşa eden Palandöken Belediye Başkanı Bulutlar, mahallelere inşa edilen sosyal alanlar ve çocuk oyun parkı çalışmalarının önemine vurgu yaparak Palandökeni modern bir kente dönüştürme yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.
İLÇELER Haberi
Palandöken Belediyesi 75’inci parkını yaptı

Palandöken Belediyesi 75’inci parkını yaptı


ERZURUM (emha) - İlçeye 75’inci parkını inşa eden Palandöken Belediye Başkanı Bulutlar, mahallelere inşa edilen sosyal alanlar ve çocuk oyun parkı çalışmalarının önemine vurgu yaparak Palandökeni modern bir kente dönüştürme yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.
Sosyal alan ve çocuk oyun parkı gibi çalışmaların tamamlandığı Yunus Emre Mahallesi Kayakyolu öz korkmaz sitesi bölgesini ziyaret eden Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, yapımı tamamlanan sosyal tesis ve çocuk oyun parkında incelemelerde bulundu.

Palandöken İlçesine bağlı Kayakyolu bölgesinde tamamlanan ve yapımı devam eden Şehitler Parkının 2. ve 3. Etap çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Bulutlar, “İlçe genelinde birçok mahallede her alanda çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Mahallelere modern bir kimlik kazandırmak için alt yapı ve üst yapı çalışmalarımız kapsamında çocuk oyun alanları, sosyal tesisleri, çevre düzeni ve park bahçesi ile çok özel mekânlar inşa ediyoruz.

Modern bir geleceği inşa etmek ve ilçedeki nüfus yoğunluğunu ev ortamından dışarıya taşımak için güvenli, temiz, sağlıklı, huzurlu ortamlar oluşturmak adına bu tür çalışmaları sürdürmeye devam edeceğiz. Bugün itibariyle 2009 yılından bugüne yani 8 yıl içerisin de ilçemize toplamda 75 park, oyun alanı ve sosyal tesis inşa ettik. Bu oyun parklarımız da ve sosyal tesislerimizde mini futbol sahaları, voleybol sahaları, basketbol sahaları, fitness alanları, yürüyüş parkurları, kamelyalar, oturma bankları, zemini kauçuk ile kaplanmış çocuk oyun grupları yerleştirildi. Ayrıca çevre düzenlemesin de parklarımız adeta küçük bir botanik bahçesini andırsın diye de birçok çeşit yetişkin ağaç, çiçek dikim ile birlikte çimlendirme yapılarak kullanıma hazır hale getirildi” dedi.

Mahalleliler Yapılan Hizmetlerden Memnun Mahallelerde devam eden sosyal alanlar ve çocuk oyun parkı çalışmaları mahalle sakinleri tarafından da olumlu karşılanıyor. Mahallelerin modern bir sosyal alanlara ve çocuk oyun parklarına kavuşmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar ise çalışmaların gerçekleşmesinde emeği bulunan Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’a ve ekibine teşekkürlerini iletti.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Palandöken, Belediyesi, 75’inci, parkını, yaptı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Palandöken Belediyesi 75’inci parkını yaptı
Palandöken Belediyesi 75’inci parkını yaptı
Palandöken Belediyesi 75’inci parkını yaptı
Palandöken Belediyesi 75’inci parkını yaptı
Yorumlar
Haber Yazılımı