Haber Detayı
23 Eylül 2017 - Cumartesi 08:05 Bu haber 2666 kez okundu
 
Tortum HES'e özelleştirilme kararı
Erzurum'da 26 megavat kurulu güce sahip Tortum Hidroelektrik Santrali (HES) ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilmesi için yapılacak ihale ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.
EKONOMİ Haberi
Tortum HES'e özelleştirilme kararı

Tortum HES'e özelleştirilme kararı


ERZURUM (erzurummedya) - Erzurum'da 26 megavat kurulu güce sahip Tortum Hidroelektrik Santrali (HES) ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilmesi için yapılacak ihale ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Elektrik Üretim AŞ'ye ait Erzurum'daki 26 megavat kurulu güce sahip Tortum Hidroelektrik Santrali (HES) ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilmesi için yapılacak ihale ilanı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, Tortum HES ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların 'işletme hakkının verilmesi' yöntemi ile özelleştirileceği belirtilirken, ihale, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarf içinde teklif alma ve görüşmeler yapma suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirileceği kaydedildi.
İhale komisyonunca gerekli görülmesi halinde, ihale pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımıyla açık artırma usulüyle de sonuçlandırılabilecek.
Geçici teminat tutarı 5 milyon lira olarak açıklanan ihalede son teklifler, 2 Kasım 2017 Perşembe gününe kadar verilebilecek.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Tortum, HES'e, özelleştirilme, kararı,
Yorumlar
Haber Yazılımı