Cuma, 09 Ekim 2015

29 Haziran’da Somali’den Türkiye’ye gelerek Türk polis ekipleri tarafından yaklaşık bir ay boyunca eğitilen 48 erkek, 5 bayan ve 7 idareciden oluşan Somalili grup, eğitimlerini tamamlayarak dün gece Türk Hava Yolları’nın (THY) tarifeli bir seferi ile İstanbul’dan Mogadişu’ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı’ndan hareket etti.

Pasaport kontrol noktasında kendilerine refakat eden Türk polis ekipleri ile zaman zaman sohbet ettiği görülen Somali polislere, emniyet ekiplerinin refakat ettiği görülürken, Somalili polislerin ise Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekiplerinin üniformalarını giydiği görüldü. Somaliler tek sıra halinde uçaklarının kalkacağı bölüme giderken, havalimanında yolculuk yapmak üzere bekleyen çok sayıda yerli ve yabancı yolcu tarafından merakla izlenirken, Somalili polislerinde bu ilgiden bir hayli memnun olduğu görüldü.

Türkiye’ye gelerek eğitimini tamamlayan Somalili polislerden Nurettin’in ise iyi derece de Türkçe konuşması gözlerden kaçmazken, Türk meslektaşlarının da Nurettin’e bir hayli ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Nurettin, Türkiye’de eğitin görmek üzere APEM’e geldiğini ifade ederek, “Burada Türkçe öğrendim. Ben Trabzonspor’u tutuyorum. En büyük Trabazonspor. Bize her yer Trabzon” dedi.
Türk meslektaşları sayesinde Türkçe öğrendiğini ifade eden Nurettin’in, “Nerde birlik orda dirlik. Akıl yaşta değil baştadır” gibi Türk atasözlerini kullanması dikkatlerden kaçmazken, polis ekipleri tarafından meslek içerisinde kullanılan “Nerde harekat, orda Özel Harekat” sözlerini kullanması da havalimanında kendilerine refakat eden emniyet ekipleri tarafından neşeyle karşılandı.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Bölge Haberleri

İŞTE FATMAGÜL ÖĞRETMENİN ÖLÜM SEBEBİ

İŞTE FATMAGÜL ÖĞRETMENİN ÖLÜM SEBEBİ

FATMAGÜL BOZ'UN ÖLÜM HABERİ ERZURUM VE TRABZON’U YASA BOĞDU ERZURUM...

ERZURUMLU ŞEHİT YUNUS ARDA TEKBİRLERLE UĞURLANDI

ERZURUMLU ŞEHİT YUNUS ARDA TEKBİRLERLE UĞURLANDI

ERZURUM (erzurummedya) - Dün akşam saatlerinde Yüksekova-Şemdinli yolunda bölücü terör...

YAZARLAR


IMAGE
Prof.Dr. Ömer ÖZDEN
Güzel Erzurum
Çarşamba, 01 Temmuz 2015
IMAGE
İsmail BİNGÖL
Biraz Tevazu...
Çarşamba, 12 Ağustos 2015
IMAGE
Yusuf Kotan
VE SEN, EY HEDİL!
Pazar, 27 Eylül 2015

Spor Haberleri

Düzcespor-0 BB.Erzurumspor-4

Düzcespor-0 BB.Erzurumspor-4

DÜZCE (erzurummedya) - Spor Toto...

BB.Erzurumspor-Düzcespor l İşte Hakemler

BB.Erzurumspor-Düzcespor l İşte Hakemler

ERZURUM (erzurummedya)-TFF 3.Lig 1.Grupta mücadele...

AZİZİYE TERMALSPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ

AZİZİYE TERMALSPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ

TERMALSPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ… TÜRKİYE HENTBOL...

tff 3.lig 1.grup 8.hafta puan durumu