Cuma, 28 Ağustos 2015

29 Haziran’da Somali’den Türkiye’ye gelerek Türk polis ekipleri tarafından yaklaşık bir ay boyunca eğitilen 48 erkek, 5 bayan ve 7 idareciden oluşan Somalili grup, eğitimlerini tamamlayarak dün gece Türk Hava Yolları’nın (THY) tarifeli bir seferi ile İstanbul’dan Mogadişu’ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı’ndan hareket etti.

Pasaport kontrol noktasında kendilerine refakat eden Türk polis ekipleri ile zaman zaman sohbet ettiği görülen Somali polislere, emniyet ekiplerinin refakat ettiği görülürken, Somalili polislerin ise Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekiplerinin üniformalarını giydiği görüldü. Somaliler tek sıra halinde uçaklarının kalkacağı bölüme giderken, havalimanında yolculuk yapmak üzere bekleyen çok sayıda yerli ve yabancı yolcu tarafından merakla izlenirken, Somalili polislerinde bu ilgiden bir hayli memnun olduğu görüldü.

Türkiye’ye gelerek eğitimini tamamlayan Somalili polislerden Nurettin’in ise iyi derece de Türkçe konuşması gözlerden kaçmazken, Türk meslektaşlarının da Nurettin’e bir hayli ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Nurettin, Türkiye’de eğitin görmek üzere APEM’e geldiğini ifade ederek, “Burada Türkçe öğrendim. Ben Trabzonspor’u tutuyorum. En büyük Trabazonspor. Bize her yer Trabzon” dedi.
Türk meslektaşları sayesinde Türkçe öğrendiğini ifade eden Nurettin’in, “Nerde birlik orda dirlik. Akıl yaşta değil baştadır” gibi Türk atasözlerini kullanması dikkatlerden kaçmazken, polis ekipleri tarafından meslek içerisinde kullanılan “Nerde harekat, orda Özel Harekat” sözlerini kullanması da havalimanında kendilerine refakat eden emniyet ekipleri tarafından neşeyle karşılandı.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Bölge Haberleri

ERZURUM'DA 321 BİN PAKET KAÇAK SİGARA YAKALANDI

ERZURUM'DA 321 BİN PAKET KAÇAK SİGARA YAKALANDI

27 Ağustos 2015

ERZURUM’DA KAÇAK SİGARA OPERASYONU ERZURUM (erzurummedya) - Erzurum...

ERZURUMLU TEKMELER ALTINA VURDU

ERZURUMLU TEKMELER ALTINA VURDU

25 Ağustos 2015

TEKMELER ALTIN’A VURDU - ERZURUMLU TAEKWONDOCULAR, TRABZON’DA YAPILAN...

YAZARLAR


IMAGE
Prof.Dr. Ömer ÖZDEN
Güzel Erzurum
Çarşamba, 01 Temmuz 2015
IMAGE
İsmail BİNGÖL
Biraz Tevazu...
Çarşamba, 12 Ağustos 2015
IMAGE
H.Hüseyin TOKUŞ
YÜRÜYEN ADAM…
Perşembe, 20 Ağustos 2015
IMAGE
F. Burak KAREN
Bahçeli’ye sorular
Cumartesi, 22 Ağustos 2015
IMAGE
Muhammet İspirli
Kürtler Bölücü müdür?
Çarşamba, 12 Ağustos 2015
IMAGE
D.Mehmet Doğan
Esas Mesele:Ahlâk!
Pazar, 23 Ağustos 2015