BEKİR KORKMAZ'A GAZETECİLERDEN AĞIR İTHAM

bekir korkmaza ağır ithamMGC, Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörü Bekir Korkmaz'ı sert bir dille eleştirdi.
MGC Yönetim Kurulu, 20-30 Haziran 2013 tarihlerinde Mersin’de yapılacak Akdeniz Oyunları’nı görüşmek üzere bugün bir araya geldi. MGC Başkanı Ahmet Ünal’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantının ardından basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan MGC Başkanı Ünal, Akdeniz Oyunları’nın Mersin’e verildiği açıklanır açıklanmaz kent medyası olarak heyecanlandıklarını ve gururlandıklarını söyledi. Akdeniz Oyunları’nı Mersin açısından yüzyılın projesi olarak nitelendiren Ünal, “Akdeniz Oyunları'nın içinde ‘biz de varız’ dedik. Kentin tarihi değişim sürecine biz de katkı sağlamak istedik. Bu süreçte Akdeniz Oyunları Koordinatörlüğü, Mersin basınını oyunlara dahil etmek adına basın danışmanlığı görevini bana verdi. Görevden asla kaçmadık. Oyunların ülke ve ülke dışına yansımasında hem ev sahibi hem de bir meslek örgütü olarak elimizi taşın altına koyduk. Ancak, aradan geçen sürede Mersin basını yok sayılmaya devam etti. ‘Göstermelik’ basın danışmanlığı görevini sürdürmek istemediğim için dikkati oyunlara çekmek ve yetkilileri bir kez daha uyarmak için görevimden istifa ettim” dedi.
Oyunların başlamasına 41 gün kaldığını anımsatarak, “Hazırlık sürecinde Mersin basınını ve sivil toplum örgütlerini görmeyen bir organizasyonla karşı karşıyayız” diyen Ünal, bu tür büyük etkinlikler düzenlenirken yerel aktörlerin göz ardı edilemeyeceğini vurguladı. Kentin heyecan duymadığı, müdahil olmadığı hiç bir etkinliğin başarılı olamayacağının altını çizen Ünal, tanıtım bütçesinden Mersin basınına pay ayrılmamasını da eleştirdi. Ünal, “Akdeniz Oyunları medya tanıtım departmanı, Mersin halkının ev sahipliğinde yapılacak bu oyunlar öncesinde, Mersin halkının gazetelerini, televizyonlarını, radyolarını görmezden gelmiş; oyunlar için ayrılan tanıtım bütçesi, hayatında bir kez olsun Mersin’i görmemiş İstanbul ya da Ankara merkezli firmalara aktarılmıştır. Gerek Trabzon gerekse Erzurum oyunlarında çıkarılan ‘oyunlar gazetesi’ kentteki gazetecilerin işbirliği ile çıkarılırken, Mersin’de çıkarılacak gazete için bile dışarıdan gazeteci davet edilmiştir” diye konuştu.
Tanıtım eksikliğine de dikkat çeken Ünal, “Erzurum oyunlarına 3 ay kala her türlü tanıtım organizasyonu ilçelerde bile başlamışken buradaki sessizliğin sebebi anlaşılır değildir. Akdeniz Oyunları Koordinatörlüğü, sadece Mersin basınını dışlamakla kalsaydı belki dışlanmamızı, bize verilen sözlerin yerine getirilmemesini bir nebze olsun sineye çekip susabilirdik. Ancak Akdeniz Oyunları Koordinatörlüğü, tanıtım ve medya bütçesini kullanırken sadece bizi dışlamakla kalmadı, kentin tamamını dışladı. Örneğin, uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaya hazırlanan illerde Süper Lig takımlarına sırt reklamı verilirken, ekonomik olarak zor günler geçiren Mersin İdmanyurdu’muz için böyle bir çalışma yapılmadı. Mersin’de spor ve sosyal yaşam sürdü ama Akdeniz Oyunları bu yaşama ortak olmadı! Mersin’in basın camiası, Mersin’in spor camiası, Mersin’in sanat camiası, Mersin’in iş camiası yokmuş gibi davranıldı. Ne Mersin ne de Mersin medyası bu oyunları ve basını yok sayan anlayışı unutmayacak, tarihe gerekli notu düşecektir” ifadelerini kullandı.
Uluslararası spor organizasyonlarının başarısının, organizasyona ev sahipliği yapan kent halkının ve onların gözü kulağı olan kent basının organizasyonu sahiplenmesine bağlı olduğunu savunan Ünal, şunları söyledi: “Bugüne kadar yaşanan tecrübeler göstermiştir ki, kente ve kent halkına rağmen, kent ve kent halkı yok sayılarak yapılan organizasyonlar başarılı olamaz.”

Yorumlar   

 
0 #1 kazım irfet sönmez 09-07-2013 11:35
kazım irfet sönmez basın ve halkla ilişkiler danışmanı izmir BEKİR KORKMAZ BASIN MENSUPLARINI PEK SEVMİYOR Erzurumda kendisi hakkında çıkan haberlerden dolayı tüm basın mensuplarını aynı kefeye koyuyor aynı zamanda BEKİR KORKMAZ sert otoriter işinin ehli tecrübeli kişileride sevmiyor..ha birde çok unutkan yaptığı işi yazdırdığı yazıyı unutuyor ..en güzel huyuda karşısındakini aşalaması ve akdeniz oyunları ne kadar başarılı oldu tartışılır..bu BEKİR KORKMAZIN ikinci organisazyonu.v e sayın spor bakanım sayın SUAT KILIÇ sayın korkmazın yaptıklarını duyarsa sanırım bir daha zor organizasyon alır..iş karşındakini makam odanın sekreterliğinde aşalamak değil ..değer vermektir sayın korkmaz..saygıl ar
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Gündemdeki Haberler

BB.Erzurumspor maçı Çarşamba günü l İşte hake...

BB.Erzurumspor maçı Çarşamba günü l İşte hake...;

Aziziye Termalspor Hentbol takımı ilk kupasın...

Aziziye Termalspor Hentbol takımı ilk kupasın...;

Erzurum SGK'dan Lüffü Yücelik'e ziyaret

Erzurum SGK'dan Lüffü Yücelik'e ziyaret;

Erzurum BEAH Sağlık Turizmi Kapsamında İran'd...

Erzurum BEAH Sağlık Turizmi Kapsamında İran'd...;

Erzurum Atatürk Üniversitesi Türk Keneşi Türk...

Erzurum Atatürk Üniversitesi Türk Keneşi Türk...;

Erzurum'da İranlı uyuşturucu tacirine 8 yıl h...

Erzurum'da İranlı uyuşturucu tacirine 8 yıl h...;

Erzurum STP Başkanı Güvenli'den, Kayak Federa...

Erzurum STP Başkanı Güvenli'den, Kayak Federa...;

Erzurum'da düğün dönüşü kaza 2'si ağır 7 yara...

Erzurum'da düğün dönüşü kaza 2'si ağır 7 yara...;

Erzurum'da 108 lisanslı sporcu masa tenisinde...

Erzurum'da 108 lisanslı sporcu masa tenisinde...;

TYB Erzurum Şubesi'nde konuk Abdurrahman Zeyn...

TYB Erzurum Şubesi'nde konuk Abdurrahman Zeyn...;

Yorumlarınız

 • osman
  AH YALAN DÜNYA

  Devamını oku...

   
 • Hilmi Sanlı
  Allah Rahmet eylesin, geride kalan evladi iyale ve yakınlarına sabir versin

  Devamını oku...

   
 • Gül Bakıcı
  Öğretmenim, daha bir hafta önce dersini dinlemiştik. inanamıyorum..

  Devamını oku...

   
 • Ahmet Soslu
  Ölüm bize ne uzak, ne yakın bize ölüm / Ölümsüzlüğü tattık ne yapsın bize ölüm Böyle diyor şair; ama ...

  Devamını oku...

   
 • yavuz soslu
  EYYY ÇATLI HASAN! ALLAH-U TEALA MEKANINI CENNET, KABRİNİ CENNET BAHÇELERİNDEN BİR BAHÇE EYLESİN.

  Devamını oku...