301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Temmuz 2018 - Salı 11:35
 
CHP VE MHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLLERİ
- Haberi
CHP VE MHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLLERİ

VALİ AHMET HAMDİ NAYİR, CHP VE MHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLLERİNİ KABUL ETTİ
Vali Ahmet Hamdi Nayir, Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ı kabul etti. 

Vali Ahmet Hamdi Nayir’in makamında gerçekleşen ziyaretlerde CHP Kütahya İl Başkanı Makbul Sarı, MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım ile parti üyeleri de yer aldı.

Ziyaretlerden memnuniyet duyduğunu Vali Ahmet Hamdi Nayir, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap ile MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ı tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

“DEMOKRASİ ÖVÜNÇ KAYNAĞIMIZ”

Türkiye’nin en büyük övünç kaynaklarından birinin sahip olduğu demokrasi olduğunu belirten Vali Nayir, “Halkın kendi yöneticilerini, kendi karar organlarını, kendi oyuyla, kendi iradesiyle sandıkta tecelli ettirmesi güzel bir şey. Demokrasilerin vazgeçilmezleri siyasi partiler, meclisler ve meclis üyeleri. Biz de öyle bir süreçten geçtik. Ülke olarak demokrasinin bayramı sayabileceğimiz bir seçimi geçirdik. Sizler de sırtınıza bir sorumluluk aldınız. Dileğimiz o ki bu süreç hem sizler hem ilimiz hem de ülkemiz için güzel şeylere sebep olsun” dedi.

“KÜTAHYA’DA HALKIN İRADESİ SANDIĞA YANSIDI”

Kütahya’nın iyi bir demokrasi geçmişine sahip olduğuna dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, seçim sürecinin huzurlu bir şekilde tamamlandığını ve halkın iradesinin sandığa yansıdığını söyledi. Herkesin üzerine düşeni layıkıyla yerine getirdiğini ifade eden Vali Nayir, “Kütahya’nın iyi bir demokrasi geçmişi ve demokratik teamüllere bağlılığı var. Bundan önceki seçimlerde de sıkıntı çıkmadan, hoşgörüyle, herkesin katkısıyla seçim süreçleri güzel geçmiş. Bu seçim sürecinde de milletvekili adaylarımız ve parti teşkilatlarımızın desteğiyle güzel bir seçim geçirdik. Mülki idare olarak bize düşen görev, seçim dönemlerinde adayların propagandalarını en etkili bir şekilde yapabilmesi ve vatandaşın iradesinin en net şekilde sandığa yansıyacağı bir ortam oluşturmaktı. Bunu da yaptık” dedi.

“HERKESE GÖREV DÜŞECEK”

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçiminin öneminden de söz eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, yeni bir yönetim yapısına gidildiğini ve bu süreçte herkese önemli görevler düştüğünü söyledi. Vali Nayir, “Meclis farklı bir formatta çalışacak, Bakanlar Kurulu farklı bir formatta çalışacak. Belki yönetimde çok büyük farklılığın oluşacağı bir döneme giriyoruz. Dolayısıyla herkese düşen bir görev olacak. Yeni seçilen milletvekillerimizin de bu süreçte ülkemizin ihtiyaç duyduğu dönüşümü sağlayacak gayretleri göstereceklerine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“UYUM VE BİRLİKTELİK BAŞARI GETİRİR”

Gerçekleştirilecek olan çalışmalarda uyum, birlik ve beraberlik vurgusu yapan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “İlimizin ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberliğin oluşmasında da siyasi partilerimize, milletvekillerimize düşen görevler olursa biz aynı yaklaşımı onlardan da bekliyoruz. İlin ihtiyaçlarının tespitinde, giderilmesinde, çözüm önerilerinde birlikte fikir geliştirirsek zannediyorum ki daha güzel şeyleri başarmış oluruz. Bu süreçte bize düşen görevler olursa biz zaten onun için buradayız. Size düşen görevlerde de katkılarınızı bekleyeceğiz” dedi.

Ziyaretler karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, VE, MHP, KÜTAHYA, MİLLETVEKİLLERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı