Haber Detayı
08 Eylül 2021 - Çarşamba 00:42 Bu haber 2366 kez okundu
 
Başkan Sekmen en başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi
Çalışmanın sonuçlarına göre ilk sırada Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ikinci sırada ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yer aldı.
SİYASET Haberi
Başkan Sekmen en başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi

Sonar Araştırma, en başarılı büyükşehir belediye başkanları anketinin sonuçlarını yayınladı. Çalışmanın sonuçlarına göre ilk sırada Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ikinci sırada ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yer aldı.

Sonar Araştırma, Türkiye’nin büyükşehir belediye başkanları ile büyükşehir olmayan illerin belediye başkanlarının, seçmenleri nezdindeki başarı oranlarını saptamak amacıyla bir çalışma yaptı. Ağustos – Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşen çalışma kapsamında 19.000 kişinin görüşleri alındı.

Çalışmanın sonuçlarına göre ilk sırada 60.6 oy oranı ile Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ikinci sırada ise 55.7 ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yer aldı.

Listenin üçüncü sırasında 54.2 ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, dördüncü sırada 53.6 ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu bulunuyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise listenin beşinci sırasında yer bulabildi.

6 – Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin

7 – Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen

8 – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş

9 – İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer

10- Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Başkan, Sekmen, en, başarılı, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı