301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Haziran 2018 - Cuma 12:01
 
CHP'DEN SOYLU'YA ELEŞTİRİ
Siyaset Haberi
CHP'DEN SOYLU'YA ELEŞTİRİ

CHP MERKEZ YÖNETİM KURULU BASIN AÇIKLAMASI
"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Valilere, CHP İl Başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır.
Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır.
Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir.
Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri tok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.
Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
 
Cumhuriyet Halk Partisi
Merkez Yönetim Kurulu
Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'DEN, SOYLU'YA, ELEŞTİRİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı