Haber Detayı
07 Haziran 2020 - Pazar 18:32 Bu haber 15403 kez okundu
 
Dikkat! Randevu almadan muayene olmaya gitmeyin!
Türkiye genelinde olduğu gibi Erzurum’da da vaka sayılarının düştüğü bu günlerde koronavirüs ile mücadelenin ikinci aşamasına geçildi.
SAĞLIK Haberi
Dikkat! Randevu almadan muayene olmaya gitmeyin!

ERZURUM (EMHA)-Koronavirüs nedeniyle Türkiye’de yaklaşık üç aydır süren kısıtlamalar, 1 Haziran itibariyle normalleşme süreci ile hafifletilmeye başladı. Türkiye genelinde olduğu gibi Erzurum’da da vaka sayılarının düştüğü bu günlerde koronavirüs ile mücadelenin ikinci aşamasına geçildi.

Sağlıkçılar özellikle Bilim Kurulu'nun tavsiyelerine uyulmasını ve onların tavsiyeleri ile normalleşme süreci ile birlikte insanların rehavete kapılmamaları gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı Covid-19 pandemisinin hafifleme sürecinde hastanelerde normale dönüş planı kapsamında yeni düzenlemelere geçildi.

Bu sürecin yönetilmesi için hastanelerde idari yöneticiler ve farklı branşlarda çalışan hekimlerin dâhil olduğu kurullar oluşturulduı.

182 YA DA MHRS’DEN RANDEVU ALIN

Pandemi döneminde hizmet alamayan hastaların artan başvurusu, hastane kapasitesi ve hizmet sayısındaki artış da göz önünde tutularak hastanelere mutlaka 182 ya da MHRS'den randevu alınarak gidilmesi gerekiyor.

Hastaneye muayene için randevusuz gidenler mağduriyet yaşamamk için mutlaka randevu oluşturmaları gerekiyor. Çalışanların ve hastaların güvenliği için sosyal mesafe kuralını gözeterek, çalışma yöntem ve şekilleri belirlendiğinden, kabul edilecek hasta sayıları konusunda düzenleme yapıldı.

Bu nedenle hastaneye mutlaka Alo 182’den ya da Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden (MHRS) randevu alarak, müracaat edilmeli. 

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Dikkat!, Randevu, almadan, muayene, olmaya, gitmeyin!,
Yorumlar
Haber Yazılımı