Haber Detayı
30 Ekim 2021 - Cumartesi 23:21 Bu haber 2656 kez okundu
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ebu İshak Vakfı iş birliği yaptı
Protokole Erzurum Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz ve Ebu İshak Vakfı Başkanı Numan Yazıcı imza attı.
YAŞAM Haberi
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ebu İshak Vakfı iş birliği yaptı

Erzurum İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Ebu İshak Vakfı iş birliği protokolü imzaladı.

Protokole Erzurum Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz ve Ebu İshak Vakfı Başkanı Numan Yazıcı imza attı.

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan iş birliği ile, katılımcılara bilgi, beceri ve yetkinlik kazandıran; bilim, kültür sanat, spor, eğitim, teknoloji, medya, dil öğretimi, meslek edindirme kurslarıyla daha fazla insana ulaşıldığını belirtti. Kaygusuz , Halk Eğitim Merkezlerinin ihtiyaca göre halkın kurs alma taleplerini karşıladıklarını, belge sahibi ve alanında yetkin usta öğreticileri görevlendirilerek çeşitli kurslar açılıp belge verildiğini söyledi.

Ebu İshak Vakfı Başkanı Numan Yazıcı ise pandemiden önce protokol kapsamında vakfa ait gençlik merkezlerinde Halk Eğitim Müdürlüğünün usta öğreticilerinin görev aldığı yüz yüze daha sonra da uzaktan çeşitli kurslar açtıklarını bunlar arasında hızlı okuma beceri kursları, robotik kodlama kursları ve Kur’an-ı Kerim okuma kursları gibi kursların olduğunu ifade etti.

Protokol kapsamında; Halk Eğitimi Merkezi tarafından Ebu İshak Vakfı iş birliği ile katılımcılara bilgi, beceri ve yetkinlik kazandıran, halka açık ve ücretsiz kurslar düzenlenecek.

Düzenlenecek bu kurslarla bilim, kültür, sanat, spor, eğitim, teknoloji, medya, dil öğretimi, meslek edindirme kurs faaliyetleriyle daha fazla kitleye ulaşmak amaçlanıyor.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: İl, Milli, Eğitim, Müdürlüğü, ile, Ebu, İshak, Vakfı, iş, birliği, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı